بار دیگر کاهش عرضه داوطلبانه نفت خام مهم بود

تیتر 20 – عربستان سعودی و روسیه روز یکشنبه (14 نوامبر) تایید کردند که به دلیل نگرانی در مورد تقاضا و رشد اقتصادی و تاثیر آن بر بازارهای نفت خام، تولید نفت خود را تا پایان سال جاری به طور داوطلبانه کاهش می دهند.

مسکو و ریاض اعلام کرده اند که در ماه آینده تمدید یا تعمیق کاهش عرضه داوطلبانه را بررسی خواهند کرد.

یک منبع در وزارت انرژی عربستان سعودی در بیانیه ای اعلام کرد که ریاض تایید کرده است که به کاهش داوطلبانه تولید خود به میزان یک میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر ادامه می دهد و تولید را در سطح 9 میلیون بشکه نگه می دارد.

در این بیانیه آمده است: کاهش داوطلبانه مازاد عرضه برای تقویت تلاش‌های پیشگیرانه از سوی کشورهای اوپک و اوپک پلاس (اوپک پلاس) به منظور حمایت از ثبات و تعادل بازارهای نفت.

در همین حال، روسیه نیز اعلام کرد که به طور داوطلبانه صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی خود را تا پایان دسامبر سال جاری به 300 هزار بشکه در روز کاهش می دهد.

اوپک پلاس از سال گذشته تولید خود را به منظور اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای حفظ ثبات بازار کاهش داده است.

قیمت نفت خام برنت در دریای شمال در ماه سپتامبر به بشکه‌ای 98 دلار رسید که بالاترین سطح از سال 2023 است، هرچند که از آن زمان در بحبوحه تنش‌های نظامی در خاورمیانه، در معاملات امروز به حدود 85 دلار کاهش یافته است.

عربستان سعودی برای اولین بار در ماه ژوئیه به عنوان بخشی از یک توافق گسترده تر برای محدود کردن عرضه که اولین بار توسط برخی از اعضای اوپک پلاس در آوریل توافق شد، این کاهش داوطلبانه را انجام داد.

در ماه سپتامبر، عربستان سعودی اعلام کرد که کاهش داوطلبانه مازاد را تا پایان سال جاری تمدید می کند و هر ماه این تصمیم را بررسی می کند.

تحلیلگران به طور گسترده انتظار داشتند که عربستان سعودی کاهش عرضه داوطلبانه خود را در دسامبر تمدید کند.

اوپک پلاس تولید خود را تا پایان سال 3666 هزار بشکه کاهش داده است (معادل 3.6 درصد تقاضای جهانی نفت) که از این میزان 1666 هزار بشکه داوطلبانه و 2 میلیون بشکه تصویب شده است. تا پایان سال 2023 و در کل سال 2024، تولید کشورهای عضو همچنان از این مقدار فراتر خواهد رفت. از این اتحاد 1.4 میلیون بشکه کاهش می یابد و مجموع تولید آنها به 40 میلیون و 460 هزار بشکه در روز می رسد.

نشست وزرای نفت و انرژی کشورهای اوپک پلاس پنجم دسامبر در وین برگزار می شود./ایلنا

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
حقوق بازنشستگانشاد پیمایی، مرضیه برومند، تئاتر عروسکی، جشنواره تئاتر عروسکی مبارک، جشنواره، تئاتر کودکلاستیک دولتیفلسطین، کتابنسدی، مهدی رحمتیسازمان کارکنان دولتحقوق معلماننبیل بهویی، پرسپولیسAFC، سپهخونرتبه بندی معلمان