تصاویر دیدار فینال جام جهانی 2030 در این ورزشگاه برگزار می شود


آفتاب نیوز :

این ورزشگاه باید ۱۱۳ هزار نفر گنجایش داشته باشد و مراکشی ها می خواهند با این ورزشگاه برای میزبانی جام جهانی با اسپانیا رقابت کنند.

دولت مراکش بیش از 450 میلیون یورو برای ساخت این ورزشگاه پیشرفته هزینه خواهد کرد که بزرگترین ورزشگاه آفریقا و دومین ورزشگاه بزرگ جهان خواهد بود.

انتظار می رود این استادیوم تا سال 2028 تکمیل شود و بنابراین در جام ملت های آفریقا 2025 در مراکش نقشی نخواهد داشت.

هدف مراکش این است که این ورزشگاه بزرگ بتواند به رقیبی واقعی برای سانتیاگو برنابئو برای میزبانی جام جهانی تبدیل شود.

اگرچه اسپانیا و پرتغال برای میزبانی فینال در اسپانیا به توافق رسیده اند، اما مراکشی ها اصرار دارند که فینال در کشورشان برگزار شود. تنها شرط فیفا برای انتخاب فینالیست جام جهانی این است که ورزشگاه مورد نظر بیش از 80000 تماشاگر داشته باشد.

در اسپانیا، سانتیاگو برنابئو و نیوکمپ شرایط مشابهی دارند و ورزشگاه بن سلیمان نیز باید این شرایط را داشته باشد.

مراکش همچنین در حال برنامه ریزی برای بازسازی پنج ورزشگاه دیگر در شهرهای طنجه، رباط، اگادیر، مراکش و فاس است.

دولت مراکش برای این کار حدود 870 میلیون یورو هزینه خواهد کرد. مراکش در مجموع بیش از 1.3 میلیارد یورو در ورزشگاه های خود سرمایه گذاری می کند.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
حقوق بازنشستگانشاد پیمایی، مرضیه برومند، تئاتر عروسکی، جشنواره تئاتر عروسکی مبارک، جشنواره، تئاتر کودکلاستیک دولتیفلسطین، کتابنسدی، مهدی رحمتیسازمان کارکنان دولتحقوق معلماننبیل بهویی، پرسپولیسAFC، سپهخونرتبه بندی معلمان