جزئیات اجرای رتبه بندی در حقوق معلمان بازنشسته در روز جدید

قانون رتبه بندی معلمان با هدف ارتقای کیفی مدارس کشور و حمایت بیشتر از معلمان در تاریخ 31 شهریور 1400 اجرا شد و 960 هزار معلم در رتبه بندی قرار گرفتند و رتبه های آموزشی معلمان، مربیان معلمان، مددکاران. ، و دکترا داده شد. و اساتید به ترتیب رتبه های 1، 2، 3، 4 و 5 را کسب کردند.

پیش از این یکی از نمایندگان مجلس از پرداخت 4300 میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش به صندوق بازنشستگی خبر داده است تا این طبقه بندی برای حقوق معلمان بازنشسته 1400 و 1401 اعمال شود.

به منظور ارتقای کیفی مدارس کشور و حمایت بیشتر از معلمان، این قانون در تاریخ 31 شهریور 1400 به اجرا درآمد و 960 هزار معلم در رتبه بندی و رتبه های آموزشی معلمان، معلمان، معاونت ها، اساتید قرار گرفتند. و اساتید به ترتیب در رتبه های 1، 2، 3، 4 و 5 قرار گرفتند.

اما اگرچه این رتبه بندی برای معلمان شاغل اجرا شد. این اتفاق برای معلمان بازنشسته 1400 و 1401 رخ نداد و این گروه از فرهنگیان در بلاتکلیفی به سر می بردند.

پیش از این صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده بود برای احراز رتبه 63 هزار معلم بازنشسته در سال 1400، 51 هزار معلم در سال 1401 و 80 هزار بازنشسته در سال 1402، حدود 5 هزار تومان بدهی نیاز است و سازمان برنامه و بودجه ظرف دو سال تمام این مبلغ را پرداخت خواهد کرد. وی در ماه آینده قول داد تا شهریور ماه رتبه بندی معلمان بازنشسته را معرفی کند.

به گفته محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش در سال های 1400 و 1401 حدود 4300 میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان بدهکار بوده و این بدهی پرداخت شده است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: در سال 1402 سهم صندوق بازنشستگی معلمان شاغل به مدت یک ماه تعیین می شود و نگرانی برای بازنشستگی آنها وجود ندارد.

به گفته وی، وام آموزشی بر اساس رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد و صندوق بازنشستگی کشوری از 31 شهریورماه طبق رتبه بندی برای معلمان بازنشسته 1400 دستور می دهد تا از مزایای آن استفاده کنند. در حقوق آنها

وحیدی در خصوص پرداخت رتبه اعتباری 1400 معلم شاغل در 6 ماهه دوم امسال، توضیح داد: معارف می گوید درخواست داده ام اما سازمان برنامه و بودجه این مبلغ را پرداخت نکرده است.

با تصویب قانون رتبه بندی معلمان و آیین نامه اجرایی آن، معلمان از این طریق به رتبه خود دست یافتند و در مجموع 960 هزار معلم مشمول رتبه بندی شدند.

در حال حاضر رتبه بندی معلمان در مرحله بررسی اعتراض است و معلمانی که با ثبت اعتراض و بارگذاری مدارک مربوط به رتبه بندی خود در زمان مشخص شده معترض شده اند اکنون منتظر تعیین رتبه جدید هستند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
حقوق بازنشستگانشاد پیمایی، مرضیه برومند، تئاتر عروسکی، جشنواره تئاتر عروسکی مبارک، جشنواره، تئاتر کودکلاستیک دولتیفلسطین، کتابنسدی، مهدی رحمتیسازمان کارکنان دولتحقوق معلماننبیل بهویی، پرسپولیسAFC، سپهخونرتبه بندی معلمان